11 ay önce
11 ay önce

Adet Sancısı İçin İlaç ve Ağrı Kesici

Adet sancısı, kadınların belli dönemlerde yaşamış olduğu son derece şiddetli ağrılar arasında yer almaktadır. Adet sancısı denildiği zaman bir kadının yaşadığı acı tarif edilemez. . Yaşadığınız bu derin ve şiddetli ağrı için bazı ilaçlar bulunmakta ve fayda etmektedir.


Adet Sancısı İçin İlaçlar


Adet sancısına ne iyi gelir denildiğinde ilaçlar bu iş için son derece etkilidir. Ancak doktor kontrolü olmadan ilaçlar tüketilmemelidir. Zira vücudunuz o ilacı kabul etmeyebilir ve istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Kadınların en büyük problemlerinden biri olan ve gündelik hayatı yaşanmaz kılan ağrılardan biri olan adet sancısı, bazı ilaçlar yardımıyla giderilebilir. Eğer siz de adet sancısı için ilaç ve ağrı kesici kullanmak istiyorsanız, yazımızın devamına bakabilirsiniz. Yazımızın devamında etkili olabilecek ilaçlardan ve ağrı kesicilerden bahsedeceğiz.


Aspirin:


Adet sancısı için kadınların en çok kullandıkları ilaçların arasında aspirin gelmektedir. Aspirin, daha çok birincil adet sancıları için kullanılmaktadır. Ağrı seviyesi daha düşük olan kadınlar aspirini deneyebilirler. Etkisini göreceklerdir.


İbuprofen:


Adet sancısı başlar başlamaz bu ilacı kullanmak, adet sancısının etkisini azaltacaktır. Bu ilaç, adet kanamasını da en aza indirerek kasılmaların daha az olmasını sağlamaktadır. Bu sayede adet sancısının şiddeti daha da azalabilmektedir. Tabii birincil derecede adet sancıları yaşayanlar için çok daha etkili olabilmektedir.
Eğer adet sancınız bir türlü geçmiyorsa ve siz çok daha etkili ilaçlar kullanmak istiyorsanız, hemen doktora başvurarak etkili ağrı kesiciler ve ilaçlar alabilirsiniz. Doktor tavsiyesi ile ilaç kullanmak çok daha etkili olacaktır.

Paylaşın

Kategoriler
Copyright 2020 - Bakteriyel.com