11 ay önce
11 ay önce

adet sancısına bitkisel ne iyi gelir

Adet sancısına ne iyi gelir denildiğinde bitkisel malzemeler de buna örnek verilmektedir. Adet sancısını geçirebilmenin tek yolu bitki çayları ve ilaçlar değildir. Bununla beraber tüketilebilecek bazı doğal şifalar bulunmaktadır. Önerimiz olan doğal şifaları öncelikli olarak denemeniz ve daha sonrasında geçmeyen ağrılar için ilaç kullanmanızdır. Eğer siz de adet sancınız için; adet sancısına ne iyi gelir bitkisel diye soruyorsanız, önerilerimizi okuyabilirsiniz. Kesinlikle son derece etkili bitkisel yolları göreceksiniz.


Şeker kamışı pekmezi:


Doğal yollarla yapılmış olan şeker kamışı pekmezinin kanın pıhtılaşmasını azaltma etkisi bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde rahim kasılmalarını en aza indirir ve sancınızın azalmasını sağlar. Adet sancısına bitkisel çözümlerde asıl önemli olan rahim duvarlarının daha az kasılması ve böylelikle adet sancısının az görülmesidir. İçerisinde selenyum ve B6 vitamininin çokça bulunması nedeniyle şeker kamışı pekmezini tüketmenizi öneriyoruz.


Soğan suyu:


Birçok kadının ağız kokusu yaptığı için uzak durduğu soğan, haşlanıp suyu tüketildiği zaman son derece etkili olabilmektedir. Bunun için bir litre suyun içerisine soğanı atın ve haşlayın. Haşlama sırasında kullanılan suyu bir şişeye aktarın ve bunu günlük iki bardak olmak kaydıyla, 15 gün olarak tüketin. Bununla birlikte son derece önemli bir bilgi olarak, unutmamalısınız ki: Metal bıçak kullanarak sebzeleri, meyveleri kesmek, adet sancısına neden olabilmektedir.


Adet sancısının geçirilebilmesi için denenebilecek birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri deneyerek adet sancısına ne iyi gelir sorusunun cevabını bulabilir ve adet sancısını geçirebilirsiniz. Birincil dereceden ağrılarınız bulunuyorsa, öncelikli olarak yukarıda saymış olduğumuz yöntemleri denemenizi öneriyoruz. Eğer ağrılarınız çok daha şiddetliyse ve siz ikinci dereceden ağrıya girdiğini düşünüyorsanız, ilaç tedavisine başlayabilirsiniz. Bu konuda da dikkat etmelisiniz ki, uzman bir doktora danışmadan ilaç kullanmak, yan etkilere neden olabilir. Bu nedenle kesinlikle doktora başvurmak sizin adınıza çok daha etkili olacaktır.


Uzman bir doktora danışarak adet sancınız için kullanabileceğiniz yöntemleri de anlatabilirsiniz. Doktorunuz sizin için faydalı olabilecek birçok tedavi önerebilecektir. Eğer yukarıda saymış olduğumuz herhangi bir maddeye alerjiniz varsa, kesinlikle kullanmamalısınız. Aksi takdirde çok daha ciddi sorunlar ile karşılaşabilme ihtimaliniz bulunmaktadır. Eğer adet sancısına ne iyi gelir diye sorularınız hala daha bulunuyorsa, bunun için web sitemizde bulunan diğer içeriklere de bakabilirsiniz. Kendinize uygun gördüğünüz ve etkisini kesinlikle hissedebileceğinizi düşündüğünüz yöntemleri kullanabilirsiniz.

Paylaşın

Kategoriler
Copyright 2020 - Bakteriyel.com