11 ay önce
11 ay önce

Adet sancısına ne iyi gelir

Son derece ciddi ağrılara neden olabilen adet dönemleri, kadınların korkulu rüyalarından biri olmuştur. Oldukça rahatsız edici olan ve karın ağrılarına neden olabilen adet sancısı, kesinlikle tedavi edilebilirdir.


Adet sancısı, bildiğiniz gibi adet kanaması sonucu rahim kasılmalarının kanamayı normal sınırlar altında tutması için yaratmış olduğu ağrılardır. Rahim kasılır ve kanama normal sınırlarda tutulur. Bunun sonucunda adet sancısı olarak kadınlara geri yansır. Peki adet sancısına ne iyi gelir, biliyor musunuz? Adet sancısını geçirebilmek için yöntemler hakkında bilginiz var mı? Eğer şiddetli adet sancısı çekiyorsanız, kesinlikle tedavi etmeyi deneyebilirsiniz. Adet ağrısı tedavi yöntemleri için yazımızın devamına bakabilirsiniz. Tabii bundan önce adet sancısının nedenleri hakkında bilgi almak oldukça doğru olacaktır.


Adet sancısı

iki farklı grup altında incelenebilmektedir. Bildiğiniz gibi adet sancılarının bazı zamanlarda çok şiddetli olması, günlük hayatı etkilemesi, müdahale için kadın hastalıkları uzmanlarına başvurulması, bu ağrının şiddetini göstermektedir. Adet sancısının şiddetli olması ve gündelik hayatı olumsuz etkileyici olması, hastaneleri kadınların doldurması için yeterli bir sebeptir. Bu tür adet sancılarına ikincil adet sancısı denmektedir.
Birincil adet sancısında ise ağrı çok daha hafif boyuttadır ve gündelik hayatı etkilemez. Ağrı arada sırada kendini hissettirir ve doğal yöntemler ile çabucak geçirilebilir.

Birincil adet sancısı için bazı durumlarda basit ağrı kesicileri işe yaramaktadır. Peki sizin ağrınız hangi gruba dahil olmaktadır? Eğer ağrınızın çok şiddetli olduğunu düşünüyorsanız, aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz ancak geçmemesi durumunda doktora başvurarak ilaç tedavisine başlayabilirsiniz.


Adet Sancısına Ne İyi Gelir


Adet sancısına ne iyi gelir sorusuna karşılık olarak çayları da örnek verebiliriz. Birçok derde deva olan, doğanın bize sunmuş olduğu doğal şifalardan biri olan zencefil, adet sancısına son derece iyi gelmektedir. Zencefil çayı hazırlayarak adet sancısını geçirebilirsiniz. Kesinlikle adet sancısına iyi gelen çay dendiği zaman akla ilk olarak zencefil çayı gelecektir. Zencefil çayını hazırladıktan sonra içerisine doğanın bizlere sunmuş olduğu diğer şifalardan biri olan limonu ekleyebilirsiniz. İçerisine biraz limon sıkabilir veya isteğe göre bal ekleyebilirsiniz. Günlük olarak 3 fincan tüketmek, adet sancısını yok edecektir.


Fesleğen çayı:


Fesleğenin birçok soruna iyi geldiğini biliyorsunuz. Aynı zamanda adet sancılarına da çay olarak tüketildiği zaman oldukça iyi gelmektedir. Öncelikli olarak bir bardak su miktarında cezveye su koyun ve içerisine fesleğeni koyarak kaynatın. Daha sonra bunu bir bardağa alın ve bardağın üzerini kapatarak 20 dakika kadar bekleyin. Demini aldıktan sonra günlük bir bardak olarak tüketmeniz oldukça etkili olacaktır.


Rezene çayı:


Adet sancılarına oldukça etkili olan çaylardan biri de rezene çayıdır. Rezene çayını günlük en fazla 3 fincan tüketmek, adet sancınızın geçmesini sağlayacaktır. Bunun için; Rezene tohumunu bir su bardağı su bulunan bir cezvede 5 dakika kadar kaynatın. Daha sonra soğumasını bekleyip içerisine bir miktar bal ekleyin. Rezene çayınız hazırdır, afiyet olsun.

Paylaşın

Kategoriler
Copyright 2020 - Bakteriyel.com