11 ay önce
11 ay önce

Bakteriyel Enfeksiyonlar Nasıl Tedavi Edilmektedir?

Bakteri kaynaklı olan enfeksiyonları tedavi etmek adına birden fazla antibiyotik türleri vardır. Doktorlar bakterilerin neden olduğu enfeksiyonların türüne bağlı olarak antibiyotikler yazarlar. Bu antibiyotikler trimethofrim, sülfametaksazol, amoksisilin, nitrofurantoin, ampisilin, narflokasin, siprofloksazin, trovafloksin gibi maddeleri içerir.

0Bakteriyel Enfeksiyonların Bitkisel Olarak Tedavi Yöntemleri
Elma Sirkesi
Güçlü iltihapları karşı ve anti bakteriyel özellikler içeren elma sirkesi bakteriyel enfeksiyonların tedavisi için oldukça etkili olmaktadır.
1 tatlı kaşığı kadar elma sirkesini 1 bardak suyun içerisine koyunuz.
Yapılan karışımı gün içinde 2 kere içiniz.

Karbonat
Bakteri kaynaklı enfeksiyonların antibiyotiksiz tedavi edilmesindeki bir sonraki ipucu ise karbonat olmaktadır. Karbonatın bazik yapıya sahip olması bakterilerin geliştiği ortamları değiştirme özelliğine sahiptir. Bununla birlikte, vücudumuzun pH seviyesini de dengeler. Karbonat mantarkıran olarak görev yapmaktadır. Mantar ve bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları yok etme de oldukça etkilidir.
Yarım tatlı kaşığı kadar karbonatı 1 bardak suyun içerisine koyunuz.
Tamamı eriyene dek karıştırınız.
Yapılan karışımı her gün için kahvaltı sonrası iki defa içiniz.
Bu durumu 2 hafta süresince devam ettiriniz ve diğer 2 hafta bırakınız.


Sarımsak
Sarımsak bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek için başvurulan en kolay yollardan biri olmaktadır. Sarımsak insan vücudunda yer alan bakteriyel enfeksiyonların ve mantarların tedavisi için kullanılır. Sindirim, solunum, cilt ve idrar yollarında meydana gelen bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek adına gün içerisinde 4-5 diş sarımsak tüketiniz.


Ekinezya
Bakteriyel enfeksiyonların sebep olduğu hastalıkları tedavi etmek için diğer bir doğal ilacımız da ekinezya desteği almak veya ekinezya çayı tüketmektir. Ayrıca, bağışıklık sisteminin desteklenmesi ve vücudunuzun bakteriler ve virüslerle olan savaşına yardımcı olmaktadır. Enfeksiyonların hızlı bir şekilde iyileşmesi için ekinezya çayını her gün içerek tedavi olabilirsiniz.


Zerdeçal
Zerdeçal, bakteriyel enfeksiyonlara karşı antimikrobik ve antibakteriyel özellikleri içeren oldukça güçlü ve doğal bitkisel bir tedavi ürünüdür.
1 tatlı kaşığı kadar zerdeçal tozunu 1 bardak ılık suyun içine ekleyiniz
Bunu her gün düzenli olarak içiniz

Paylaşın

Kategoriler
Copyright 2020 - Bakteriyel.com